MENU

 
TOPlist
 
 

 
Jak jsme honili prase
 
 

Co vám budu povídat. Podzimní zabíječka prasete je opravdu něco kouzelného pro opravdového vesničana.
Starý velkostatkář Trnka měl zdatného pašíka a tak se rozhodl, že uspořádá prasečí hody. Sezval nejen sousedy z naší vísky, ale i přátele z okolních vesnic. Nikdo se nenechal prosit a tak se na zabijačce objevilo mnoho zajímavých lidí.
Slavnost byla zahájena. Děda Trnka vešel do chlívku s příslibem vyvedení vepříka. Ostatní hosté jej pozorovali se zatajený dechem. Po pár vteřinách se z chlíva ozval obrovský řev. Trnka vylétl ven nohama napřed a při parádním letu udělal bezchybné salto. Mezi vesničany propukl velký aplaus. Trnka to však odnesl se zlomeným žebrem.
To ale nebylo nic proti tomu, co vyběhnuvší prase provedlo strýci Kamilovi. Strýc byl zesměšněn tak, že na jeho zánovních holinkách vykonalo prasátko potřebu. Kamil se rozzuřil, zčervenal a než bys řekl švec, byl ze vrat pryč.
Kdoví jak by to všechno dopadlo, kdyby náš statný soused Klokočka nevystoupil z řady a nezačal pašíka honit. Prase začalo zběsile utíkat směrem k návsi. Klokočka nedbal a vydal se lehkým sprintem za králem zvířat s vepřovým masem. Pašík se nedal. Měl evidentně navrch. Rozhodl jsem se, že Klokočkovi pomohu tak, že vepřovi nadběhnu. Prase běželo přímo proti mně. Co teď? Uhnu já nebo prase? Já! Pašík nemá co ztratit, neboť nemá žádný rozum. Soused Klokočka je velmi vytrvalý. Jeho vytrvalost, respektive ladný běh byl vesničany oceněn bouřlivým potleskem. Také jsem se na něj s mírnou závistí zadíval. Z mého úžasu mě však vyrušila pořádná rána. Otočil jsem se a viděl celá vrata od krve a tam přilepenou prasečí hlavu. Hurá, prase je pokořeno.
Z vyvařené hlavy jsme si potom udělali bezvadné hody.

 

AUTOR: PETR BOBEK

 
   
Winfrskrec page 2008 Designed by Blind Clown