Falling Cow Zone
 
Winfrškréc - Zábavný časopis
   


MENU

 
TOPlist
 
 

kultura
 
VYPSAT:
 
30. 3. 08
  STEPHEN KING - TO  
Stephen King - To
 

/// "JEDEN Z NEJLEPŠÍ HORORŮJAKÝ KDY BYL NAPSÁN", 1064 STRAN, MNOHO RECENZÍ OD ČTENÁRŮ, AUTOR STEPHEN KING A SKVĚLÝ A JEDNODUCHÝ NÁZEV - TO VŠE MĚ PŘESVĚDČILO K PŘEČTENÍ TÉTO SLAVNÉ KNIHY.

PŘÍBĚH JE ZASAZEN DO MĚSTEČKA DERRY VE STÁTĚ MAIN, VE KTERÉM SE ODEHRÁVAJÍ ZVLÁŠTNÍ VRAŽDY. KAŽDÝ JE ZAVRAŽDĚN TÍM, ČEHO SE NEJVÍCE BOJÍ, ODTUD NÁZEV KNIHY "TO", KTERÉ NEUSTÁLE MĚNÍ SVOU FYZICKOU PODOBU. NEJČASTĚJI NA "TO" NARÁŽÍME V PODOBĚ KLAUNA PENNYWISE. "TU" SE VŠAK POSTAVÍ PARTA SEDMI DĚTÍ, KTERÉ SVAZUJE PŘÁTELSTVÍ, LÁSKA A PŘEDEVŠÍM ODVAHA. DĚTI SI DAJÍ SLIB, ŽE SE V DOSPĚLOSTI SEJDOU, POKUD SE "TO" OBJEVÍ A BUDE VE SVÝCH VRAŽDÁCH POKRAČOVAT. O 27 LET POZDĚJI SE SCHÁZEJÍ A ROZHODNOU SE ZA KAŽDOU CENU "TO" ZABÍT.

VELICE TĚŽKO SE POPISUJE VE STRUČNOSTI PŘÍBĚH, KDYŽ JE TAK OBSÁHLÝ. NECHCI PSÁT NIC KONKRÉTNÍHO, ABYCH O NĚCO NEPŘIPRAVIL BUDOUCÍ ČTENÁŘE.

PŘÍBĚHY SE NEUSTÁLE PROLÍNAJÍ, ZEJMÉNA ŽIVOT DĚTÍ SE ŽIVOTEM, KDY JSOU UŽ DOSPĚLÍ, TAKŽE BUDETE NEUSTÁLE DRŽENI V JAKÉMSI NAPĚTÍ. "TO" SI NEBERE ŽÁDNÉ SERVÍTKY - JE PLNÁ MORBIDNÍCH VRAŽD, NÁSILÍ A NADÁVEK.

"TO" JE NEJLEPŠÍ KNIHA, JAKOU JSEM KDY ČETL, BEZ POCHYB. NEVÍM, ZDA-LI JE TO PRÁVĚ HOROROVOU TEMATIKOU, NEBO ZPŮSOBEM, JAKÝM JE NAPSÁNA, ALE JE TO TAK.
PŘÍBĚH JE VELICE ORIGINÁLNÍ, JEDINEČNÝ, STRHUJÍCÍ A HLAVNĚ ŠOKUJÍCÍ. ČASO SE MI STÁVALO, ŽE JSEM PO PŘEČTENÍ URČITÉ KAPITOLY PŘEMÝŠLEL, JAK JEN MOŽNÉ, ŽE NĚCO TAK SKVĚLÉHO JE SCHOPEN ČLOVĚK NAPSAT. NEVĚŘÍM, ŽE BY SE JEŠTĚ NĚKOMU PODAŘILO NAPSAT NĚCO TAK SKVĚLÉHO.

POKUD TEDY PŘEMÝŠLÍTE O PŘEČTENÍ NĚJAKÉHO DOBRÉHO HORORU, "TO" JE JISTĚ TOU NEJLEPŠÍ VOLBOU.

MOŽNÁ JSTE JIŽ VIDĚLI STEJNOJMENNÝ FILM "TO", OVŠEM TEN UŽ JE DOST STARÝ A ANI ZDALEKA VÁM NENABÍDNE TO, CO KNIHA.

OD: PAVEL PROCHÁZKA

 
 
 
       


   
Winfrskrec page 2009 Designed by Blind Clown