Falling Cow Zone
 
Winfrškréc - Zábavný časopis
   


MENU

 
TOPlist
 
 

kultura
 
VYPSAT:
 
19. 6. 08
  ZELENÁ MÍLE  
Zelená míle
 

///V tomto strhujícím snímku hlavní hrdina, bývalý velitel věznice, vypráví své přítelkyni neobyčejné zážitky roku 1932, nazvaného také rokem Johna Coffeye. Ten je totiž toho roku odsouzen za brutální vraždu dvou děvčátek k smrti na elektrickém křesle. Trest má být vykonán ve věznici Cold Mountain ve známém Bloku E, kde poslední cestě vězňů k elektrickému křeslu se říká Poslední míle, nebo podle barvy podlahy spíše Zelená míle.

Tam také hlavní hrdina poznává, kdo je vlastně John Coffey. Nikdo totiž o něm nic neví, jako by spadl přímo z nebe, sice řečeno s nadsázkou, ale jako by na tom něco bylo. Projevují se u něho zázračné schopnosti, veliteli vyléčí těžký zánět močových cest a manželce jeho nadřízeného pomůže od nádoru v mozku. Hlavní hrdina brzy začne pochybovat o jeho vině. „Neumím si představit, že by Bůh dal takový dar někomu, kdo by zabil dítě.“
Jenže fakta mluví proti Coffemu. Je jako ostatní odsouzení popraven na elektrickém křesle.
 
Ve filmu vystupuje další množství postav a nabízí daleko více motivů, než jsem zde zmínil. Snažil jsem se zachytit hlavní kostru příběhu, takže doufám, že vás to zaujalo a film shlédnete. Snad vás ještě navnadí skutečnost, že byl natočen podle knižní předlohy Stephena Kinga. A ještě upozornění: Film opravdu není pro slabé povahy a nečekejte typický americký film s bezcharakterním hrdinou. Jedná se o skutečný nápor na psychiku, kdy divák má několikrát chuť film vypnout a už se na něho nikdy nepodívat.

     
 
OD: PETR BOBEK    

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
       


   
Winfrskrec page 2009 Designed by Blind Clown